Mindfulness. Tu i teraz z Bogiem

Zapraszamy na autorskie warsztaty treningu uważności w duchu chrześcijańskim. Proponujemy je w kilku odsłonach; warto zwrócić uwagę, że różne opcje to warsztaty lub rekolekcje, więc spotkania prowadzone w bardzo rożnej dynamice. Prosimy, aby jedna osoba zapisywała się na jedną z tych opcji, dając szansę uczestniczenia w nich również innym osobom.

Co to jest mindfulness?

Mindfulness oznacza bycie sobą w swoim doświadczeniu. To dostrzeganie i przyjmowanie naszych myśli, uczuć oraz ciała w teraźniejszości. Doświadczymy tego poprzez zwolnienie tempa oraz pełną szacunku uważność na siebie i na innych. 

Czym jest chrześcijański mindfulness?

Spotkanie z sobą, w odkryciu swojej wartości i piękna, prowadzi do zauważenia Boga, który jest blisko nas. Jezus kierował uwagę na to, co „tu i teraz”. Akcentował wagę przebaczenia (zamknięcia przeszłości) i wolności w planowaniu (nie troszczenia się zbytnio o przyszłość). Chrześcijański mindfulness to poznanie siebie, które ułatwia poznanie działającego Boga. 

 

Z pozostałych w 2019 roku propozycji odbędą się warsztaty "Mindfulness w relacjach" 25-27.10.2019 - ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ

 

Spotkanie będzie koncentrować się na temacie więzi, jakie łączą nas z drugiej człowiekiem, z Bogiem oraz z samym sobą. Podczas weekendowego spotkania w formie warsztatowej przyjrzymy się każdemu z tych aspektów, ucząc się coraz większej uważności. Oznaczać będzie to między innymi przyjrzenie się temu jak komunikujemy się z samym sobą oraz jak słuchamy drugiego człowieka i jak przekazujemy komunikaty. Podczas weekendu znajdzie się czas na wspólne dzielenie się swoim doświadczeniem, ćwiczenia warsztatowe oraz osobistą modlitwę. Każdego dnia będziemy spotykalii się na Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Całość do 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości uczestniczenia w warsztatach bez noclegu na miejscu, ani w ich części. Zaczynamy we piątek kolacją o 18.00 a kończymy w niedzielę obiadem o 13.00.

Cena to 340 zł w pokoju dwuosobowym i 480 - w jednoosobowym.

 

Kim są prowadzący (w różnych konfiguracjach na różnych warsztatach)?

Barbara Stroka –  socjolog, filolog w trakcie 5 letniego Akredytowanego Kursu Psychoterapii, umożliwiającego uzyskanie certyfikatu PTP. Organizatorka spotkań i warsztatów dla kobiet, zafascynowana minimalizmem oraz ćwiczeniem uważności. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Artura i Alicji. (współprowadzi Midfulness z Modlitwą Jezusową)

Iga Glapińska - psychoterapeuta humanistyczny; prowadzi grupy „12 kroków - Wreszcie żyć”, grupy rozwojowe,  warsztaty i wykłady o różnej tematyce dla duszpasterstw i środowisk chrześcijańskich. Lubi towarzyszyć osobom w kształtowaniu dojrzałego życia. Zafascynowana arteterapią i pracą twórczą. Odnajduje się w modlitwie głębi Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Krzysztof Kropisz – mąż Basi i ojciec Natalki, Paulinki i Mii. Psycholog, zainteresowany sensem egzystencji człowieka i odnajdowaniem powołania w codziennych aktywnościach. Pasjonat Bliskiego Wschodu; autor artykułów i prezentacji podróżniczych.

o. Piotr Kropisz – brat Krzysztofa. Od 23 lat zakonnik, jezuita. Od 14 lat ksiądz. Kierownik duchowy i rekolekcjonista. W wolnych chwilach fan koszykówki, miłośnik metalu progresywnego i lotów na paralotniach. 

 

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz i poczekaj na odpowiedź potwierdzającą przyjęcie. Grupa warsztatowa szacowana jest na nie więcej niż 15 osób - liczy się kolejność zapisów. Cena warsztatu (wliczone jest w to pełne wyżywienie, dostęp do kawiarenki, materiały, itp.) to  Nie ma możliwości uczestniczenia w warsztatach bez noclegu na miejscu. Zaczynamy w piątek kolacją o 18.00 a kończymy w niedzielę obiadem o 13.00.

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nadchodzące wydarzenia

Rekolekcje ignacjańskie I, II, III, IV Tydzień, Synteza  23.01, 7.05, 10.07, 20.07, 6.08, 1.10, 30.11.2019

Rekolekcje ignacjańskie z prowadzeniem indywidualnym 23.01, 7.05, 10.07, 20.07, 6.08, 1.10, 30.11.2019

Fundament Ćwiczeń Duchowych  19.02, 30.04, 25.06, 30.07, 23.08, 5.11.2019

Rekolekcje dla seniorów 20.05.2019 

Wystąpienia publiczne dla liderów świeckich 10.06.2019

Mindfulness z Modlitwą Jezusową 18.06.2019

Fundament Plus 25.06.2019

Poznaj Siebie cz. 1 30.08.2019

Mindfulness w relacjach 27.10.2019