Rekolekcje dla przedsiębiorców

Weekend z Panem Bogiem pozwoli spojrzeć na swój codzienny natłok obowiązków i znaleźć Boga w sytuacjach, w których na pozór go nie ma. Rekolekcje są skierowane zarówno do mężczyzn jak i kobiet.

 

 

Zapraszamy na rekolekcje dla przedsiębiorców. Mogą w nich uczestniczyć przedsiębiorcy, biznesmeni, prezesi, menadżerowie, dyrektorzy, liderzy biznesu i organizacji zrzeszających przedsiębiorców.

To czas refleksji i skupienia. Chcemy aby dzięki proponowanym treściom na nowo odnaleźć radość i spełnienie w trudnym powołaniu prowadzenia przedsiębiorstw i kierowania ludźmi. Weekend z Panem Bogiem pozwoli spojrzeć na swój codzienny natłok obowiązków i znaleźć Boga w sytuacjach, w których na pozór go nie ma.

Rekolekcje maja pomóc w odnowieniu relacji z Panem Bogiem i relacji z innymi ludźmi zarówno w domu jak i w pracy. Pomogą odnaleźć nowe spojrzenie na siebie, to którym widzi nas Bóg.

UWAGA! Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z WARUNKAMI POBYTU w naszym Ośrodku. W przypadku problemów z zapisaniem się przez przycisk "ZAPISZ SIĘ" (powyżej), prosimy o ściągnięcie pliku (link pod mapą) i przesłanie wypełnionego formularza mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą tradycyjną (ECCC, ul. Olecka 30, 04-984 Warszawa).
 
KOSZTY:
Pokój 1.osobowy z łazienką i pełnym wyżywieniem - 450 PLN
Pokój 2.osobowy z łazienką i pełnym wyżywieniem - 400 PLN
Pobyt bez noclegu (osoby dochodzące) - 290 PLN (w cenie: pobyt dzienny w ośrodku, obiad i kolacja w sobotę oraz obiad w niedzielę).
 
 
RAMOWY PLAN
Piątek 
od 16.00 –  Zakwaterowanie 
18.00 – Kolacja 
18.20 – Konferencja 1:  Już was nie nazywam sługami, ale przyjaciółmi” (por. J 15,5) - Godność człowieka, umiłowanego dziecka bożego. 
20.30 – Eucharystia 

Sobota 
8.00 – Śniadanie 
8.30 – Konferencja 2: Jak zwyciężyć z lękiem? 
Lęk - przeciwieństwo Miłości, drugie imię diabła, największy wróg człowieka, największa przeszkoda dla osiągnięcia pełni możliwości (pełni człowieczeństwa), którymi Bóg obdarował człowieka (Ciebie i mnie). 
10.00 – Przerwa kawowa 
10.30 – Konferencja 3: Miłość – przeciwieństwo lęku
Bóg obdarza nas miłością, naszym podstawowym zadaniem jest ją szerzyć. Miłować znaczy chcieć dla drugiej osoby tego, aby wykorzystała na 100% wszystkie w niej ukryte talenty. Bóg chce abyśmy my te talenty wykorzystali w 100%, ale też abyśmy pomogli je wykorzystać innym (jako managerowie, właściciele firm). 
12.30 – Czas do indywidualnego wykorzystania (Modlitwa, spacer, rozmowa)
13.00 – Obiad 
13.30 – Spacer 
14.30 – Konferencja 4: Odkrywanie swojej misji 
Nie narzekaj, nie utyskuj na swój los, wszystko czego doświadczasz jest dobre, tylko Ty tego jeszcze nie widzisz. Służebna, pokorna postawa lidera   (przedsiębiorcy, managera, męża, ojca). Tym którym więcej dano, będzie od nich więcej oczekiwane. Jeśli jesteś „bogaty” w dary boże, to Twoim pierwszym zadaniem jest być sługą, dawać siebie innym.
15.30 – Konferencja księdza: Umiejętność zaufania Bogu.
Przykład Józefa Egipskiego, który zachęca nas do ufności w każdej sytuacji, nawet najbardziej wiarołomnej – wszystkiego co najlepsze i możliwe do osiągnięcia.
16.30 – Zajęcia sportowe 
18.00 – Kolacja 
19.00 – Eucharystia 
20.00 – Agapa - Uczta Miłości i Radości 

Niedziela 
8.00 – Śniadanie 
8.30 – Konferencja 5: Czy płacić podatki? - Codzienne wyzwania dla przedsiębiorcy
Czy żyć uczciwie, a może jednak można trochę zakombinować? Czy płacić dziesięcinę? Każdy manager, który w obecnych warunkach prowadzi biznes w  Polsce musi prawie codziennie stawać przed pytaniem o uczciwość. 
9.30 – Przerwa kawowa 
9.50 – O roli kobiety u boku męża zaangażowanego w biznes – świadectwo Iwony, żony przedsiębiorcy. 
11.30 – Godzina świadectw. Dzielenie się o tym jak przeżyłem rekolekcje. 
12.30 – Eucharystia 
13.30 – Obiad 
14.00 – Zakończenie rekolekcji
 
 
Prowadzący:
 
Igor Gielniak - Menedżer, przedsiębiorca, konsultant, wykładowca zarządzania dla studentów MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów oraz na Francuskim Instytucie Zarządzania. Od 1985 roku aktywnie działający jako menedżer zarówno we własnych firmach, a także jako interim. Od 1982 roku związany z Jezuitami. Mąż i ojciec (5 dzieci). Prowadząc własne przedsiębiorstwo przeżył "Układ zamknięty". Historia ta, a zarazem doświadczenia z zarządzania innymi firmami, stały się osnową niniejszych rekolekcji.
 
o. Czesław Sobolewski - jezuita
 
 
 
  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.