Grupa formacyjna "25 50"

Osoby pomiędzy 25 a 50 rokiem życia zapraszamy do wyjątkowej wspólnoty. Nie będziemy się spotykać na godzinę raz na tydzień czy na trzy godziny raz na miesiąc. Proponujemy natomiast 10 weekendów w przeciągu dwóch lat, które obejmą program formacyjny pogłębiający relację z Jezusem i pozwalający na budowanie ludzkich więzów we wspólnocie wierzących. 

  • Na pierwszy rok (pięć pierwszych spotkań) - znamy daty: 2-4.11.2018, 23-25.11.2018, 8-10.02.2019, 22-24.03.2019 i 7-9.06.2019.
    Zapisy poprzez wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dla kogo ta wspólnota?

Ograniczenie zewnętrzne to wiek (25-50). Najważniejsza jednak wewnętrzna dyspozycja: osób już dorosłych, świadomie szukających większej głębi swojego chrześcijańskiego życia. Metoda całości będzie inspirowana duchowością ignacjańską. Uczestnictwo w rekolekcjach ignacjańskich przed rozpoczęciem spotkań "25 50" lub już w ich trakcie pomoże w lepszym przeżywaniu tego czasu. Nie jest jednak koniecznością.

 

Czy mogę uczestniczyć tylko w części spotkań?

Nie. Będziemy zachęcali do tego, żeby ta sama grupa przyjeżdżała na kolejne weekendy. Nie będzie można dołączyć do wspólnoty już w trakcie kolejnych spotkań weekendowych. Grupa będzie stała, co pozwoli poznać się lepiej i budować wspólnotę, która silna jest wspólnym doświadczeniem Boga.

 

Jak będą mniej więcej wyglądały takie weekendy?

Będziemy spotykali się w piątek na kolacji i kończyli obiadem w niedzielę. Weekend podzielimy na dwie części. Pierwsza - będzie skupieniem w ciszy. W różnej formie będzie to okazja do głębszej modlitwy, zwolnienia tempa, odpoczynku przed Bogiem i nabrania duchowych sił. Druga część będzie okazją do uczestniczenia w warsztatach, konferencjach i dzieleniach. Jak wieczór z piątku na sobotę będzie w ciszy, tak wieczór z soboty na niedzielę będzie okazją do radosnego spotkania we wspólnocie ludzi, z którymi przechodzimy tę drogę. 

 

Czy można znaleźć gdzieś listę tematów kolejnych weekendów?

Nie. Taka lista nie istnieje. Nie dlatego, że prowadzący nie ma ochoty jej przygotować, ale dlatego, że to same osoby, które będą tworzyły wspólnotę dookreślą jej kierunek. Cel jest jasny: pogłębienie życia wiary (, które zawsze jest drogą ku zjednoczeniu z Jezusem). Dróg jest jednak wiele i w zależności od tego jakie grono osób zdecyduje się na uczestniczenie w tych weekendach, taką opcję przyjmiemy. Nie ludzie dopasują się do formy, ale formę dopasujemy do ludzi, szukając tego jak inspiruje nas Duch Święty. 

 

A jak zaczniemy?

Znamy temat tylko pierwszego spotkania: "Bóg zaskakuje w historii życia". Spojrzymy na to jaką drogą przeszliśmy do punktu, w którym jesteśmy teraz i jakie sposoby działania są już nam znane. Jako, że będzie to nasze pierwsze spotkanie, będzie to też okazja do przyjrzenia się swoim najgłębszym pragnieniom, również związanym z naszą drogą w tej weekendowej wspólnocie.

Podejmiemy też temat jej nazwy. Roboczo to "25 50". Być może przy niej zostaniemy. Być może poszukamy innej nazwy, może patrona wspólnoty, itp. To pomoże nam dookreślić naszą tożsamość. Każdy z członków wspólnoty będzie ją współtworzył, więc wiele będzie otwarte. Pilnować będziemy jedynie celu: mam pogłębiać swoją więź z Bogiem i człowiekiem, umacniając swoją wiarę. Jakie środki wybierzemy na tej drodze, będzie w dużej mierze zależało od każdego.

 

Czy coś na ten wzór było już przeprowadzone? Czy wiemy, że jest właściwą drogą?

Prowadzący nic nie wie o podobnym projekcie, choć niewykluczone, że ktoś na coś podobnego już wpadł. Nie pójdziemy utartą ścieżką. To propozycja dla osób, które mają odwagę wytyczyć ścieżkę nową!

 

Wspomniany prowadzący to kto?

Piotr Kropisz, ojciec jezuita, odpowiedzialny za rekolekcje w ECCC. Można znaleźć go m. in. tu i tu

 

Co wiemy o datach, cenach, sposobie zapisów?

Na pierwszy rok (pięć pierwszych spotkań) - znamy daty: 2-4.11.2018, 23-25.11.2018, 8-10.02.2019, 22-24.03.2019 i 7-9.06.2019.

Cena za weekend to 170 zł za pokój dwuosobowy i 250 za pokój jednoosobowy.

Zapisy poprzez wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.