Mindfulness. Tu i teraz z Bogiem

Zapraszamy na autorskie warsztaty treningu uważności w duchu chrześcijańskim. Proponujemy je w kilku odsłonach; warto zwrócić uwagę, że różne opcje to warsztaty lub rekolekcje, więc spotkania prowadzone w bardzo rożnej dynamice. Prosimy, aby jedna osoba zapisywała się na jedną z tych opcji, dając szansę uczestniczenia w nich również innym osobom.

Co to jest mindfulness?

Mindfulness oznacza bycie sobą w swoim doświadczeniu. To dostrzeganie i przyjmowanie naszych myśli, uczuć oraz ciała w teraźniejszości. Doświadczymy tego poprzez zwolnienie tempa oraz pełną szacunku uważność na siebie i na innych. 

Czym jest chrześcijański mindfulness?

Spotkanie z sobą, w odkryciu swojej wartości i piękna, prowadzi do zauważenia Boga, który jest blisko nas. Jezus kierował uwagę na to, co „tu i teraz”. Akcentował wagę przebaczenia (zamknięcia przeszłości) i wolności w planowaniu (nie troszczenia się zbytnio o przyszłość). Chrześcijański mindfulness to poznanie siebie, które ułatwia poznanie działającego Boga. 

 

OPCJA I:

Warsztaty podstawowe "Mindfulness. Tu i teraz z Bogiem." 7-9.12.2018

Zaproponujemy minimalną porcję teoretycznej wiedzy, ale maksymalną doświadczenia. Ćwiczenia będą prowadziły do nabycia praktycznych umiejętności bardziej świadomego przeżywania swojej codzienności. Zadbamy o duchowy wymiar spotkania, poprzez Mszę Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu. Nie są to jednak rekolekcje, ale warsztaty - choć czas na modlitwę będzie zarezrwowany, większość czasu spędzimy na ćwiczeniach i na omówieniu ich w z grupie. Całość do 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości uczestniczenia w warsztatach bez noclegu na miejscu, ani w ich części. Zaczynamy we piątek kolacją o 18.00 a kończymy w niedzielę obiadem o 13.00.

 

7-9 grudnia 2018 - KONIEC ZAPISÓW

 

 

OPCJA II

Warsztaty "Mindfulness w relacjach" 25-27.10.2019

 

Spotkanie będzie koncentrować się na temacie więzi, jakie łączą nas z drugiej człowiekiem, z Bogiem oraz z samym sobą. Podczas weekendowego spotkania w formie warsztatowej przyjrzymy się każdemu z tych aspektów, ucząc się coraz większej uważności. Oznaczać będzie to między innymi przyjrzenie się temu jak komunikujemy się z samym sobą oraz jak słuchamy drugiego człowieka i jak przekazujemy komunikaty. Podczas weekendu znajdzie się czas na wspólne dzielenie się swoim doświadczeniem, ćwiczenia warsztatowe oraz osobistą modlitwę. Każdego dnia będziemy spotykalii się na Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Całość do 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości uczestniczenia w warsztatach bez noclegu na miejscu, ani w ich części. Zaczynamy we piątek kolacją o 18.00 a kończymy w niedzielę obiadem o 13.00.

 

OPCJA III

Rekolekcje "Mindfulness z Modlitwą Jezusową" 18-23.06.2019

W tej opcji proponujemy głębsze doświadczenie. Pięciodniowe rekolekcje będą składały się z dwóch części:

A. Od przyjazdu do piątkowego popołdunia, zaproponujemy doświadczenie Mindfulnessu w formie rekolekcji w pełnym milczeniu. Skupimy się przede wszystkim na jednej z ważnych praktyk modlitwy kościoła - modlitwie Imieniem Jezus w rytm oddechu. Każdego dnia będziemy spotykalii się na Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pełne milczenie oznacza nie tylko brak jakiejkolwiek komunikacji z innymi osobami, ale też wyłączenie komórek, rezygnację z korzystania z Internetu w te dni, itp.

B. Od piątku wieczorem natomiast, przejdziemy w rytm pracy warsztatowej, jak opisujemy to w OPCJI I.

Całość do 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości uczestniczenia w warsztatach bez noclegu na miejscu, ani w ich części. Zaczynamy we wtorek kolacją o 18.00 a kończymy w niedzielę obiadem o 13.00.

 

 

Kim są prowadzący?

Krzysztof Kropisz – mąż Basi i ojciec Natalki, Paulinki i Mii. Psycholog, zainteresowany sensem egzystencji człowieka i odnajdowaniem powołania w codziennych aktywnościach. Pasjonat Bliskiego Wschodu; autor artykułów i prezentacji podróżniczych.

Piotr Kropisz –brat Krzysztofa. Od 22 lat zakonnik, jezuita. Od 13 lat ksiądz. Kierownik duchowy i rekolekcjonista. W wolnych chwilach fan koszykówki, miłośnik mocnej muzyki i lotów na paralotniach. 

 

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz i poczekaj na odpowiedź potwierdzającą przyjęcie. Grupa warsztatowa szacowana jest na nie więcej niż 15 osób - liczy się kolejność zapisów. Cena warsztatu (wliczone jest w to pełne wyżywienie, dostęp do kawiarenki, materiały, itp.) to  Nie ma możliwości uczestniczenia w warsztatach bez noclegu na miejscu. Zaczynamy w piątek kolacją o 18.00 a kończymy w niedzielę obiadem o 13.00.

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.