Aktualności

 

 

Zgodnie z ostatnimi obowiązującymi zaleceniami z dnia 27 marca powierzchnia Auli im. Edyty Stein pozwala na uczestnictwo w Eucharystii do 15 osób.

Eucharystię o godzinie 9.00 będziemy odprawiać do Wielkiej Środy włącznie. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty nie będzie Mszy Świętej o godzinie 9.00. W Niedzielę Zmartwychwstania oraz Wielkanocny Poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 9.00 i 11.00. Od wtorku w Oktawie Wielkanocnej wracamy do codziennej Mszy św. o godzinie 9.00.

W związku z pandemią i zachętą do ograniczenia do minimum przemieszczania się zachęcamy do pobłogosławienia pokarmów w domu w wielkanocny niedzielny poranek. Poniżej zamieszczamy tekst błogosławieństwa:

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW PRZED POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

Osoba, która prowadzi obrzęd zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja. 

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

"Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was." (1 Tes 5, 16-18)

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi: Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
 
Przewodniczący: Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

Pamiętajmy w modlitwie o nas, naszych bliskich, a szczególnie o tych osobach z naszej wspólnoty modlitewnej, które w ostatnim czasie zaraziły się koronawirusem.

 
Przypominamy zasady bezpieczeństwa (z komunikatu Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej z 29 maja 2020 roku):

W związku z nadal panującą epidemią koronawirusa, uwzględniając nowe możliwości uczestniczenia w liturgii i mając na uwadze potrzebę ochrony życia i zdrowia ludzkiego, przedłużam dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej do odwołania:

  • osobom chorym lub mającym objawy infekcji
  • wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.

Nadal obowiązkowe jest:

  • zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach
  • zachowanie dystansu społecznego
  • zachowanie wszelkich norm służących bezpiecznemu i godnemu udzielaniu Komunii Świętej oraz właściwej troski o naczynia wykorzystywane w liturgii (obowiązek dezynfekowania rąk przez udzielających Ciało Pańskie przed i po zakończeniu obrzędu)

 

 

Kontakt

Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego
ul. Początkowa 14/16
04-984 Warszawa

tel.: +48 / 228 720 441,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.