Warunki pobytu

Warunki pobytu i odprawiania rekolekcji ignacjańskich w naszym Ośrodku

WARUNKI POBYTU

1. Dla potrzeb rekolekcji i sesji dysponujemy pokojami 1 i 2-osobowymi z łazienkami (w każdej łazience znajduje się suszarka do włosów). Jeżeli pokoje 1-osobowe zostają wyczerpane, wtedy zainteresowanym proponujemy pokoje 2-osobowe. Posiadamy również jeden pokój 2-osobowy z łazienką w pełni przystosowany dla osoby niepełnosprawnej. Dla celów innych niż rekolekcje posiadamy także pokoje 3-osobowe.

2. W ramach zakwaterowania zapewniamy: bieliznę pościelową, duży ręcznik i 3 posiłki dziennie (w zależności od wykupionej opcji). W każdym pokoju znajduje się egzemplarz Pisma Świętego. Na rekolekcje czy sesje przydatne będzie zabranie ze sobą przyborów do pisania i notowania, a w okresie jesienno-wiosennym (przejściowym) prosimy o zabranie cieplejszej odzieży.

3. Do dyspozycji wszystkich gości udostępniamy dwa pomieszczenia samoobsługowe o charakterze „kawiarenki”, w których znajdują się: czajniki, kubki, kawa, herbata, cukier, mleko do kawy, a także niewielka lodówka. Nie ma możliwości korzystania z własnych czajników czy tym podobnych urządzeń w pokojach. W holu Centrum dostępny jest także automat ze słodyczami i napojami.

4. Zakwaterowanie w ośrodku w dniach rozpoczęcia rekolekcji/sesji/warsztatów odbywa się w godz.: 15.00 – 19.00. Przyjazd o innych porach jest możliwy tylko po indywidualnym zgłoszeniu z wyprzedzeniem, gdyż nasz ośrodek nie posiada całodobowej recepcji. Nie dotyczy wydarzeń, które rozpoczynają się o innych godzinach niż wieczorne.

5. Ośrodek posiada 20 miejsc parkingowych. O wyczerpaniu tych miejsc informujemy przez domofon – miejsca do zaparkowania można znaleźć w pobliżu naszego Ośrodka (szczególnie przy ogrodzeniu naszej posesji od ul. Ratynieckiej).

6. Na wszystkie wydarzenia oferowane w naszym ośrodku obowiązuje przedpłata, którą należy opłacić najpóźniej do 14 dni przed rozpoczęciem wydarzenia. Osoby bez opłaconej przedpłaty nie są brane pod uwagę podczas zamykania listy uczestników. Szczegółowe informacje o przedpłacie są przesyłane osobom zapisującym się na wydarzenia.

7. Na życzenie wystawiamy fakturę VAT. O tym fakcie prosimy informować podczas rezerwacji miejsc (wysyłania zgłoszenia na rekolekcje/sesje) przesyłając stosowne dane potrzebne do wystawienia faktury.

8. Istnieje możliwość wynajmu pokoi gościnnych. Nasz Ośrodek nie jest hotelem ani pensjonatem, dlatego prosimy dookreślać godziny przyjazdu i wyjazdu oraz inne ważne szczegóły z sekretariatem podczas rezerwacji noclegu.

WARUNKI ODPRAWIANIA REKOLEKCJI IGNACJAŃSKICH

1. Rekolekcje ignacjańskie należy rozpoczynać od pierwszej części czyli od "Fundamentu".

2. Rekolekcje ignacjańskie oraz Modlitwa Jezusowa mają charakter zamknięty: nie ma możliwości uczestnictwa w części programu, dochodzenia na wybrane punkty lub udziału bez zakwaterowania. Pozostałe sesje i warsztaty posiadają możliwość uczestnictwa bez zakwaterowania (z posiłkami). Odstępstwa od tych zasad są każdorazowo podane w opisie danych rekolekcji/sesji. Nie ma możliwości późniejszego dojechania czy też wcześniejszego opuszczenia rekolekcji czy sesji (chyba, że osoba prowadząca wyrazi na to zgodę).

3. Na rekolekcje/sesje przyjmujemy wyłącznie osoby, które ukończyły 21 rok życia (odstępstwa od tej zasady są rozpatrywane indywidualnie) i otrzymały od nas pisemne potwierdzenie przyjęcia. Jeżeli potwierdzenie nie nadejdzie w przeciągu 5 dni roboczych, prosimy o kontakt z sekretariatem.

4. W naszym Centrum przyjmujemy, że odstęp pomiędzy poszczególnymi tygodniami rekolekcji ignacjańskich powinien wynosić 12 miesięcy lub dłużej. Dotyczy to także okresu od Fundamentu do I Tygodnia Ćwiczeń Duchowych. W przypadku przerwy między kolejnymi tygodniami Ćwiczeń wynoszącej więcej niż 4 lata, obligatoryjnie proponujemy odbycie Fundamentu Ćwiczeń (lub Fundamentu PLUS).