Jak być bogatym? - konferencja

Jak być bogatym?

...czyli jezuici o pieniądzach.

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla przedsiębiorców, biznesmenów i tych wszystkich którzy na co dzień posługują się pieniędzmi.

W trakcie jednodniowej konferencji będziemy chcieli porozmawiać o tym co w Piśmie Świętym możemy znaleźć na temat mamony i bogactwa. Przewodnikiem po Biblii będzie o. Wojciech Żmudziński SJ, teolog biblijny. Tym razem w swoim wystąpieniu poruszy następujące tematy:

-        Spotkanie z bogatym młodzieńcem i hojną wdową;

-        Niesprawiedliwy rządca czyli jak zdobywać przyjaciół mamoną;

-        Pieniądze jako dar i błogosławieństwo w Księdze Powtórzonego Prawa;

Artur Filipowicz SJ, etyk biznesu, przybliży nam etyczną stronę posługiwania się i zarządzania pieniędzmi. Powie nam o zagrożeniach i pokusach na jakie jesteśmy narażeni w zarządzaniu pieniędzmi. Czy i jakie możemy podejmować kompromisy? W trakcie spotkania pomoże stworzyć przybornik etyczny przedsiębiorcy.

Oprócz konferencji będą spotkania w grupach dzięki którym będziemy mogli wymienić się doświadczeniem i porozmawiać na zaproponowane tematy biblijne i etyczne. Będzie również czas na indywidualne rozmowy i spotkania czyli networking w praktyce. Jak zwykle nie zabraknie czasu i miejsca na modlitwę indywidualną.

 

Termin: sobota, 11 listopada 2017, godz. 10.00 - 17.30

WIĘCEJ